Haber

Üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite sınav sonucu ne zaman açıklanacak ve sonuçlar ne zaman belli olacak?

Öğrencilerin üniversite tercihleri ​​ve gelecekleri üzerinde büyük etkisi olan bu sınavın sonuçları “Üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?” çünkü büyük önem taşıyor. Sınavın ilk oturumuna katılan adaylar heyecanla Üniversite sınavı sonuçları ile ilgili araştırmalarını sürdürüyorlar. Peki, Üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite sınav sonucu ne zaman açıklanacak ve sonuçlar ne zaman belli olacak?

ÜNİVERSİTE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları 20 Temmuz’da adayların kullanımına sunulacak. Temmuz ayı başında yapılan sınavlar, Türkçe-Yabancı Dil Sınavı ( tyt ), Alan Yeterlilik Testi (Ayt) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç aşamada tamamlanacaktır. TYT sınavı 17 Haziran’da, AYT ve YDT sınavları ise 18 Haziran’da yapılacak. ÖSYM, sınavların sorunsuz tamamlanmasının ardından adayların sonuçlarına 20 Temmuz’da ulaşabilecekleri tarihi belirledi.

PAZAR GÜNÜ TYT Mİ AYT MI?

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır. TYT sınavı olarak ilk oturum saat 10.15’te başlayacak ve 13.00’de sona erecektir. Bu bölümde toplam 120 soru sorulacak ve 165 dakika süre verilecektir.

beytussebap-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu