Haber

Roma’da silahlı saldırı: Üç kadın hayatını kaybetti

İtalya’nın başkenti Roma’da apartman sakinlerinin mitingine silahlı bir saldırgan baskın düzenledi, 3 kadını öldürdü, 4 kişiyi de yaraladı. Ölenlerden birinin Başbakan Meloni’nin bir arkadaşı olduğu açıklandı. İtalya’nın başkenti Roma’da Pazar günü yaşadığı apartman sakinlerinin mitingine katılan silahlı saldırgan 3 kadını öldürdü, 4 kişiyi de yaraladı. Polis tarafından yakalanan 57 yaşındaki zanlının daha önce de atış poligonunda silahını kullandığı bildirildi. Zanlının kasım ayında internet üzerinden apartman yönetimiyle sorunları olduğunu ve dairesinden uzaklaştırılmak istediğini yazdığı belirtildi.

Saldırıda hayatını kaybedenlerden birinin İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’nin yakın arkadaşı olduğu açıklandı. 50 yaşındaki Nicoletta Golisano’nun 10 yaşında bir çocuğu olduğu ve muhasebeci olduğu için apartman toplantısına katıldığı kaydedildi.

Başbakan Meloni dün gece Facebook hesabında “Nicoletta iyi bir anne, samimi ve dürüst bir arkadaş, güçlü ama aynı zamanda kırılgan bir kadındı” diye yazdı. Meloni, hesabında arkadaşıyla bir partide çekilmiş bir fotoğrafı da paylaştı. AFP/HT,SO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu