Haber

Deprem şehitleri 380 metre yükseklikte anıldı

Denizli’de gönüllü yamaç paraşütü pilotları, yüzyılın felaketinden etkilenen 11 ilin isimlerinin yazılı olduğu tişörtlerle uçtu. Yamaç paraşütü ile yaklaşık 380 metre yüksekliğe çıkan pilotlar, deprem şehitlerini andı.

Denizli’deki Pamukkale Dinamit Zirvesi Mevkii’nden uçan yamaç paraşütü pilotları, faciada hayatını kaybeden 44 binden fazla şehidi de unutmadı. Yüzyılın felaketinden etkilenen 11 şehrin isimlerinin yazılı olduğu tişörtler giyen yamaç paraşütü pilotları, uygun rüzgarla uçuşlarını gerçekleştirdi. Yaklaşık 380 metre irtifaya çıkan pilotlar, deprem şehitlerini anarak yaralılara acil şifalar diledi. Deprem felaketinin herkes gibi kendilerini de çok üzdüğünü anlatan yamaç paraşütü pilotu Özer Deniz, “Ülkemizi kasıp kavuran depremin ardından yamaç paraşütü pilotları olarak depremzedeleri unutmadığımızı göstermek istedik. Pamukkale Dinamit Tepe Yamaç Paraşütü pistinde iki kulüp bir araya geldi. Yüzyılın felaketinden etkilenen binlerce insanımız var. Hayatını kaybettiği 11 şehrin isimlerinin yazılı olduğu tişörtlerimizi giydik” dedi.

“Pilotlarımız 380 metre yüksekliğe çıkarak deprem şehitlerimizi andı”

Uçuşlarını sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını belirten Deniz, “Tüm pilotlarımız ‘Türkiye tek yürek’ sloganı attı. Rüzgârın da etkisiyle uçuşlarımızı sorunsuz tamamladık. Pilotlarımız anısına 380 metre yüksekliğe çıktılar. deprem şehitlerimizi, depremde yaralanan kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerini ilettik.En büyük temennimiz bu tür felaketlerin yaşanmaması.Arkadaşlarımız da uçuşlarımızda video kaydı yaptılar.Afete karşı hassasiyetimizi göstermek istedik. Bu çekimlerden oluşan görüntülerden 1.29 saniyelik bir klip hazırlayarak sanal alemde paylaştık. Klibimizi iki günde yaklaşık 15 bin kişi izledi, paylaştı” dedi. – DENİZLİ

akhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu